top of page
Våre aktiviteter
Her finner du alle kurs, aktiviteter og turer vi ha på Himmelblå Brygge.
Vi publiserer fortløpende så kom jevnlig tilbake for å sjekke oppdateringer og nye aktiviteter.

Hver dag i åpningstiden kan du leie kajakkHimmelblå BryggeHver dag i åpningstiden kan du leie kajakk!
Flere datoerfre. 01. aug.YlvingenHva får du når du slår sammen sprellfersk sjømat og en piñata laget av ting vi finner i fjæra – og fyller den med søtsaker? Velkommen til smaken av sommer og Himmelblås himmelske taco-fredag!
Påmeldingen er stengtlør. 26. juliYlvingenVi bruker vinden som motor og tar deg med på en uforglemmelig opplevelse sjøveien rundt Vega. På veien lærer du å seile, vi prøver fiskelykken og badetøyet!
Utsolgtons. 23. juliYlvingenVelkommen til en magisk stund ute i havetgapet med Lin-Sofie & Rune fra Bautastein. De spiller kjente og kjære låter fra sine egne album.
Påmeldingen er stengttir. 22. juliYlvingenBli med på tur og lær grunnleggende ferdigheter. Start og slutt på Himmelblå brygge.
Påmeldingen er stengtsøn. 20. juliYlvingenVi bruker vinden som motor og tar deg med på en uforglemmelig opplevelse sjøveien til Vega. På veien lærer du å seile, vi prøver fiskelykken og badetøyet!
Utsolgttor. 17. juliYlvingenVelkommen på en iskald og inspirerende kveld med polfarer Hege-Victoria. Hun ble i januar en av verdens raskeste kvinner til å nå Sydpolen alene. Verdensrekorden hun satte seg som mål glapp, men Hege Victoria Dybdalsbakk (41) satt norsk rekord ved å nå Sydpolen på 33 dager.
Flere datoertor. 17. juliYlvingenVelkommen inn i øyværingens vidunderlige verden! Fiske etter kveite, fridykking etter kamskjell, krabbefiske og sanking av tang og skjell i fjæra- eller kajakktur under midnattssola og seilitur i skjærgården. Vi tilpasser aktiviteter etter dine ønsker og behov, samt etter vær og vind.
Påmeldingen er stengtons. 16. juliYlvingenBli med på tur og lær grunnleggende ferdigheter. Start og slutt på Himmelblå brygge.
Flere datoerons. 16. juliYlvingenVi bruker vinden som motor og tar deg med på en uforglemmelig opplevelse sjøveien rundt Vega. På veien lærer du å seile, vi prøver fiskelykken og badetøyet!
Utsolgtons. 09. juliHimmelblå Brygge ASVelkommen til hyggelige og lærerike ute-timer på Barnas Himmelblå! Sammen skal vi utforske fjæra, lage akvarium og bli godt kjent med mange spennende arter vi finner i havet langs Helgelandskysten!
Utsolgttir. 08. juliYlvingenVelkommen til en magisk musikalsk opplevelse på Himmelblå Brygge tirsdag 8.juli kl 21.00 Oda Dahl er kjent fra The Voice, hvor hun også ble kalt for Norges svar på Leonard Cohen, og sammen med sin musikalske kjæreste Ole skaper de en uforglemmelig stund her i øyværingenes rike.
Påmeldingen er stengtons. 02. juliYlvingenYlvingen har fått sin egen Folkebadstue, Dampen, og du er invitert med på åpningen!
Utsolgtlør. 28. juniYlvingenBli med på en morsom og lærerik ettermiddag på sjøen! Dette er et 4-timers seilkurs for ungdom fra 10-18 år. Kurset starter og slutter på Himmelblå Brygge.
fre. 27. juniYlvingenVelkommen til åpning av restauranten og fest på Himmelblå! Her serverer vi sjømat med masse farger og friske smaker, akkompagnert av god vin, lokal øl og feststemte drinker.
Flere datoerfre. 13. sep.YlvingenHva får du når du slår sammen Himmelblås mexicanske kokk, sprellfersk sjømat og Pinata laget av ting vi finner i fjæra og fylt med søtsaker? Velkommen til Himmelblå´s himmelske taco-fredag!
Utsolgttor. 15. aug.YlvingenHar du lyst til å lære mer om fridykking og hvordan du kan mestre denne flotte hobbyen på en trygg måte? Da er dette kurset for deg!
Utsolgttor. 15. aug.YlvingenI krystallklart hav, og med et yrende dyreliv kan vi love deg fire magiske dager fylt av lek, læring, opplevelser og nye venner.
bottom of page
